Контраст
Шрифт

Бучанський район: вихідні в період надзвичайного 5-го рівня пожежної небезпеки під контролем рятувальників та учасників моніторингової групи

clock
23.09.2023 18:09

Вереснь радує спекотною погодою. Проте це не може не вплинути на небезпеку виникнення пожеж. Так протягом цих вихідних на Київщині у період 22 - 24 вересня за повідомленням Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України утримуватиметься надзвичайний 5-й рівень пожежної небезпеки. Відтак існує потенційна загроза виникнення пожеж в природніх екосистемах, перш за все це відкриті простори із сухою рослинністю, торф’яні поля, лісонасадження, заплави річок. Саме в період вихідних значна кількість громадян нехтуючи заборонами рятувальників, провокує виникнення пожеж, які часто набувають значних розмірів завдяки швидкому розповсюдженню полум’я по сухій рослинності чи опалому листі.
 
З метою запобігання виникнення пожеж в природніх екосистемах рятувальники Бучанського району у складі спеціальної моніторингової групи, до якої постійно входять представники Національної поліції таорганів місцевого самоврядування, як і кожні вихідні проводять рейдові профілактичні відпрацювання, зокрема у Макарівській територіальній громаді.

Для більш ефективнішої робити залучаються квадрокоптери, з висоти звісно краще та швидше виявляються місця горіння, спалювання сухої рослинності і виявлення громадян які тайкома все ж таки випалюють рослинність.
 
За самовільне випалювання сухої рослинності передбачено адміністративну відповідальність, а за спричинення тяжких наслідків і кримінальна – з цими пересторогами триває інформаційно-розяснювальна робота.
 
Поряд з цим представники моніторингової групи застерігають громадян утримуватись від провокування  пожеж в екосистемах та розповсюджують відповідні брошури та листівки.
 
Саме завдяки співпраці всіх представників моніторингової групи та проведеній інформаційній роботі ситуація з пожежами в природніх екосистемах в Київській області знаходиться на контролі, особливо у такі спекотні дні.
 
Будьте обережні, дбайте про пожежну безпеку, бережіть своє життя та навколишнє середовище та спільно вживаймо заходів до правопорушників!

ГУ ДСНС України у Київській області


 

 

 

 

Схожі матеріали
Вакансії