Київська область: вихідні дні очима Бориспільських рятувальників – «Палії гірше за ворогів»

clock
27.03.2023 08:30

Щороку навесні на Київщині, і не тільки, починається сезон спалювання листя, сухої трави та інших рослинних залишків.

Розпач і злість рятувальників полягають у тому, що громадяни, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують….щось покращують, за їх особистим суб’єктивним сприйняттям. Служба порятунку робить все можливе, для того, щоб попередити виникнення пожеж в екосистемах, проводячи безліч рейдів з профілактичними бесідами застережливого характеру. Але складається враження, що переконати певну частину населення просто неможливо. Так, бувають випадки самозагорання, але це велика рідкість.

Складається враження, що це робиться навмисно. Ігноруються правила пожежної безпеки, закони, мораль, і, навіть, інстинкт самозбереження.

Ситуація, яку спостерігають рятувальники стосовно виникнення пожеж в екосистемах просто вражає. Тільки за вихідні на території Бориспільського району фахівцями ДСНС було ліквідовано 10 випадків загорання трав’яного настилу на загальній площі більше 70 Га у с. Козлів - 34 Га, с. Проців - 30 Га, с. Сотниківка – 3 Га, с. Богданівка – 1,5 Га, м. Яготин – 1 Га, с. Лозовий Яр – 1 Га, с. Озерне – 0,5 Га та у с. Ничипорівка – 0,5 Га.

Підсумок: протягом пожежонебезпечного періоду заборонено випалювати траву та інші рослинні рештки, включаючи сміття. І крапка.

Будьте ЛЮДЬМИ, перестаньте знущатись над рятувальниками (тим паче під час воєнного стану), над природою, екологією, оточуючими вас людьми та над самими собою.

ГУ ДСНС України у Київській області

Схожі матеріали