Контраст
Шрифт

Київська область: спалах в дитячих серцях - як результат навчання з рятувальниками (Відео)

clock
23.09.2023 13:20

Рух юних пожежних- рятувальників активно стартував на теренах нашої країни. Цей дитячий рух не про розваги та безпечність, це про навчання основам безпеки у будь-якій ситуації, збереження життя, самодопомоги та можливість допомогти оточуючим, які вкрай важливі в мирний час та надважливі у воєнний. Навчання молоді завжди в пріоритеті у Державної служби України з надзвичайних ситуацій, тож не дивно, що рятувальники максимально намагаються залучити дитячу увагу та природню цікавість до таких життєво необхідних знань та навичок, залучаючи все більшу і більшу кількість учнів в такий корисно-пізнавальний проект.

Вже з початку нового навчального року на Київщині почали зʼявлятися нові команди ДЮПР, які лише роблять перші кроки в пожежно-рятувальній справі та з захватом підтримують цю ініціативу ДСНС, але є і ті, які невпинно продовжують цю справу. Так, 21 вересня команда ДЮРП «Спалах» Долинянського ліцею Обухівської ОТГ знову завітала до 16-Державної пожежно-рятувальної частини,що у м. Обухів. І якщо перший візит до надзвичайників був суто ознайомчо-теоретичним, то в же цей візит мав на меті практичну частину: гасіння умовної пожежі та навички роботи з спецобладнанням, вʼязання рятувальної мотузки на потерпілому, підйом на другий поверх навчальної вежі та родзинка навчання - робота з безпілотним повітряним літальним апаратом, який постійно використовують рятувальники для моніторингу пожеж в екосистемах та для якісної і швидкої ліквідації пожеж.
Сказати,що діти у захваті це не сказати нічого - наввипередки хлопці та дівчата намагалися спробувати себе на кожній з локації: щось виходило з першого разу, щось лише з другої спроби, але жага досягнути результата брала гору.

Наприкінці навчання рятувальники зі своїми учнями підбили підсумки: надзвичайники похвалили ДЮПРців за завзятість та згуртованість команди, а діти попросили повторити захід та ще ускладнити завдання для них. Тож «Спалах» - це не лише назва долинянськоі команди юних пожежних-рятувальників, а ще «Спалах» любові до рятувальної справи та нових безпекових знань.
ГУ ДСНС України у Київській області

 

Схожі матеріали
Вакансії