ГоловнаОстанні новини19 Серпня, 2019р.
 Версія для друку

Київська область: рятувальники провели перевірки загальноосвітніх навчальних закладів щодо дотримання в них вимог пожежної та техногенної безпеки (Сюжет ТК Україна)

Опубліковано: 19.08.2019, 08:31

Лічені дні залишилися до початку нового навчального року. У школах завершуються ремонт приміщень, впорядкування класів, продовжуються заходи щодо забезпечення пожежної безпеки. Тож фахівці Головного управління ДСНС України у Київській області разом із освітянами і представниками місцевих органів влади під час рейдових перевірок з’ясовували, чи спроможні школи забезпечити належний рівень пожежної безпеки учнів у новому навчальному році.

Загалом на Київщині функціонує 1596 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, з них 785 — заклади загальної середньої освіти, 811 — заклади дошкільної освіти.

Фахівці ДСНС відвідали з перевірками Садову загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Березанської міської ради та Березанський навчально-виховний комплекс з метою виявлення та усунення недоліків стосовно вимог пожежної безпеки.

В ході перевірки було зафіксовано ряд недоліків та вказано як їх усунути. Основна увага була прикута до систем автоматичного виявлення пожеж, наявності первинних засобів пожежогасіння, комплектації протипожежним інвентарем пожежних щитів, а також наявності та стану утримання шляхів евакуації з шкільних приміщень. Значну увагу інспекторами було також приділено перевірці стану електричного господарства навчальних закладів. Не менш важливим моментом перевірок стала і справність внутрішнього протипожежного водогону, наявність безперешкодних під’їздів спецтехніки та оновлення планів евакуації.

Слід зазначити, що з початку року вже проведено 839 перевірок в навчальних закладах і виявлено більше 11 тис. порушень вимог законодавства в сфері пожежної та техногенної безпеки.

Як засвідчили результати перевірок, їх протипожежний стан залишає бажати кращого. Нині усунення протипожежних недоліків на об’єктах освіти часто зводиться лише до того, що у школах виконують так звані «не бюджетні» заходи: проводять інструктажі з правил пожежної безпеки, призначають відповідальних осіб за протипожежний стан, а також створюють плани евакуації людей на випадок пожежі. Однак такі вагомі заходи, як обробка горищ вогнетривким розчином та обладнання приміщень навчальних закладів сигналізацією, дотепер потребує значних доопрацювань.

Важливість таких заходів розуміють не лише рятувальники, а й керівники шкіл, на яких покладається відповідальність за забезпечення пожежної безпеки а відтак і за життя та безпеку дітей. Тому, щоб навчальний процес розпочався безпечно та вчасно, за результатами перевірок було проведено аналіз протипожежного стану, а керівники закладів освіти отримали відповідні приписи в яких не лише визначені порушення та недоліки а й терміни для їх усунення.

IMG_1542.JPG IMG_1568.JPG

IMG_1573.JPG IMG_1589.JPG

IMG_1623.JPG IMG_1630.JPG

ГУ ДСНС України у Київській області


   
Останні новини
25 Серпня08:31 У період відзначення 28-ї річниці незалежності України та урочистих заходів до Дня Державного Прапора України рятувальники ДСНС перейшли на посилений режим несення служби
25 Серпня08:26 Привітання Голови ДСНС Миколи Чечоткіна із Днем незалежності України
25 Серпня08:25 Попередження про пожежну небезпеку по Україні
24 Серпня13:45 Київська область: рятвальники підрозділів відзначили День Незалежності України
24 Серпня10:23 Кагарлицький район: особовий склад здійснив відпрацювання нормативів із радіаційно-хімічного захисту
24 Серпня10:01 Київська область: привітання до Дня Незалежності України
23 Серпня15:48 В Головному управлінні відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора та 28-ї річниці Незалежності України
23 Серпня14:09 Білоцерківський район: рятувальники провели позапланову перевірку
23 Серпня14:04 Білоцерківський район: на екскурсію до рятувальників завітали дітлахи
23 Серпня14:01 Білоцерківський район: нагороджено рятувальників
23 Серпня13:50 Кагарлицький район: проведено комплексне пожежно-профілактичне відпрацювання
23 Серпня13:22 Броварський район: проведено роз'яснювальну роботу з мешканцями села
23 Серпня11:47 Київська область: рятувальники разом з Національною поліцією, Національною гвардією на святі з нагоди Дня Державного Прапора, та Незалежності України (Фотоальбом+Відео)
23 Серпня10:36 Кагарлицький район: рятувальники провели комплексне пожежно-профілактичне відпрацювання
23 Серпня10:10 Київська область: рятувальники відзначили День Державного Прапора
Останні новини