ГоловнаОстанні новини19 Серпня, 2019р.
 Версія для друку

Київська область: рятувальники провели перевірки загальноосвітніх навчальних закладів щодо дотримання в них вимог пожежної та техногенної безпеки (Сюжет ТК Україна)

Опубліковано: 19.08.2019, 08:31

Лічені дні залишилися до початку нового навчального року. У школах завершуються ремонт приміщень, впорядкування класів, продовжуються заходи щодо забезпечення пожежної безпеки. Тож фахівці Головного управління ДСНС України у Київській області разом із освітянами і представниками місцевих органів влади під час рейдових перевірок з’ясовували, чи спроможні школи забезпечити належний рівень пожежної безпеки учнів у новому навчальному році.

Загалом на Київщині функціонує 1596 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, з них 785 — заклади загальної середньої освіти, 811 — заклади дошкільної освіти.

Фахівці ДСНС відвідали з перевірками Садову загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Березанської міської ради та Березанський навчально-виховний комплекс з метою виявлення та усунення недоліків стосовно вимог пожежної безпеки.

В ході перевірки було зафіксовано ряд недоліків та вказано як їх усунути. Основна увага була прикута до систем автоматичного виявлення пожеж, наявності первинних засобів пожежогасіння, комплектації протипожежним інвентарем пожежних щитів, а також наявності та стану утримання шляхів евакуації з шкільних приміщень. Значну увагу інспекторами було також приділено перевірці стану електричного господарства навчальних закладів. Не менш важливим моментом перевірок стала і справність внутрішнього протипожежного водогону, наявність безперешкодних під’їздів спецтехніки та оновлення планів евакуації.

Слід зазначити, що з початку року вже проведено 839 перевірок в навчальних закладах і виявлено більше 11 тис. порушень вимог законодавства в сфері пожежної та техногенної безпеки.

Як засвідчили результати перевірок, їх протипожежний стан залишає бажати кращого. Нині усунення протипожежних недоліків на об’єктах освіти часто зводиться лише до того, що у школах виконують так звані «не бюджетні» заходи: проводять інструктажі з правил пожежної безпеки, призначають відповідальних осіб за протипожежний стан, а також створюють плани евакуації людей на випадок пожежі. Однак такі вагомі заходи, як обробка горищ вогнетривким розчином та обладнання приміщень навчальних закладів сигналізацією, дотепер потребує значних доопрацювань.

Важливість таких заходів розуміють не лише рятувальники, а й керівники шкіл, на яких покладається відповідальність за забезпечення пожежної безпеки а відтак і за життя та безпеку дітей. Тому, щоб навчальний процес розпочався безпечно та вчасно, за результатами перевірок було проведено аналіз протипожежного стану, а керівники закладів освіти отримали відповідні приписи в яких не лише визначені порушення та недоліки а й терміни для їх усунення.

IMG_1542.JPG IMG_1568.JPG

IMG_1573.JPG IMG_1589.JPG

IMG_1623.JPG IMG_1630.JPG

ГУ ДСНС України у Київській області


   
Останні новини
18 Листопада17:22 Ірпінський регіон: рятувальники підвищують професійну майстерність
18 Листопада16:57 Білоцерківський район: проведено планову перевірку
18 Листопада15:59 Миронівський район: рятувальники провели профілактичну роботу з жителями м. Миронівка
18 Листопада15:35 Володарський район: до рятувальників у гості завітала малеча
18 Листопада15:18 Баришівський район: рятувальники проводять Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності
18 Листопада15:15 Яготинський район: рятукальники провели пожежно-профілактичне відпрацювання житлового сектору села Сулимівки
18 Листопада15:14 Сквирський район: триває інформаційно-роз’яснювальна робота з населенням щодо дотримання правил пожежної безпеки
18 Листопада15:11 Баришівський район: рятувальники допомогли коту дістатися землі
18 Листопада15:02 Таращанський район: рятувальники провели практичні заняття на свіжому повітрі
18 Листопада14:56 Бородянський район: проведено аварійно-рятувальне обслуговування
18 Листопада14:49 Бориспільський район: рятувальники відвідали школярів
18 Листопада14:17 Кагарлицький район: рятувальники провели комплексне відпрацювання житлового сектору на території Пиївської сільської ради
18 Листопада14:05 Володарський район: рятувальники навчають школярів основам безпеки життєдіяльності
18 Листопада12:51 Сквирський район: "Тижні безпеки життєдіяльності" у навчальних закладах
18 Листопада11:58 Білоцерківський район: рятувальники відпрацьовують нормативи в апаратах на стисненому повітрі
Останні новини