ГоловнаБізнесуІнформація щодо позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у місцях відпочинку людей, передусім у готелях та закладах відпочинку і оздоровлення
 Версія для друку

Головним управлінням ДСНС України у Київській області (далі – Головне управління) на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 17.08.2019 № 27938/0/1-19 щодо позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у місцях відпочинку людей, передусім у готелях та закладах відпочинку і оздоровлення, доручення ДСНС України від 19.08.2019 № 02-11860/261 «Про позапланові перевірки готелів та закладів відпочинку і оздоровлення» та наказу Головного управління від 22.08.2019  № 903, розпочато перевірки у місцях відпочинку людей, передусім у готелях та закладах відпочинку і оздоровлення.

Перевіркам підлягають 249 об’єктів (інформація не остаточна та можливо будуть внесені зміни, оскільки Головним управлінням, для уточнення інформації надіслано офіційні запити до органів виконавчої влади). Для проведення перевірок задіяні більше 100 працівників ДСНС. Позапланові перевірки у місцях відпочинку людей, передусім у готелях та закладах відпочинку і оздоровлення будуть проводитися протягом              вересня-грудня 2019 року.

Станом на 25.09.2019 проведено 27 заходів державного нагляду (контролю) (із запланованих 48) по яких вручено Акти перевірок. На 20 об’єктів складено Акти стосовно неможливості здійснення заходу державного нагляду (контролю) (далі – Акт). На 1 об’єкт складено Акт у зв’язку з недопущенням посадових осіб Головного управління до здійснення державного нагляду (контролю).

За порушення вимог техногенної та пожежної безпеки до адміністративної відповідальності притягнуто 27 посадових осіб. Відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України Головним управлінням подано 8 позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду для вжиття заходів реагування у вигляді повного зупинення діяльності об’єктів до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту.

Під час перевірок у місцях відпочинку людей, передусім у готелях та закладах відпочинку і оздоровлення виявлено 389 порушень техногенної та пожежної безпеки: на 6 об’єктах не замінено електрообладнання; на 12 об’єктах шляхи евакуації не відповідають вимогам; 19 об’єктів не забезпечено первинними засобами пожежогасіння; 9 об’єктів не обладнано системою протипожежного захисту; на 10 об’єктах в несправному стані система протипожежного захисту; на 9 об’єктах не обслуговуються СПЗ; ; на 2 об’єктах не обладнано зовнішнє водопостачання; на 6 об’єктах не відремонтовано внутрішнє водопостачання.

Проблемні питання протипожежного захисту у місцях відпочинку людей, передусім у готелях та закладах відпочинку і оздоровлення висвітлюються у засобах масової інформації: проведено 27 протипожежних інструктажів; розповсюджено серед населення 195 примірників друкованої продукції; 18 матеріалів опубліковано в інтернет порталах, підготовлено 15 інформацій до органів влади.

    Твіт