ГоловнаБізнесуІнформація щодо позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у місцях відпочинку людей, передусім у готелях та закладах відпочинку і оздоровлення
 Версія для друку

Головним управлінням ДСНС України у Київській області (далі – Головне управління) на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 17.08.2019 № 27938/0/1-19 щодо позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у місцях відпочинку людей, передусім у готелях та закладах відпочинку і оздоровлення, доручення ДСНС України від 19.08.2019 № 02-11860/261 «Про позапланові перевірки готелів та закладів відпочинку і оздоровлення» та наказу Головного управління від 22.08.2019  № 903, завершено перевірки у місцях відпочинку людей, передусім у готелях та закладах відпочинку і оздоровлення.

Перевіркам підлягали 296 об’єктів. Для проведення перевірок було задіяно більше 100 працівників ДСНС. Позапланові перевірки у місцях відпочинку людей, передусім у готелях та закладах відпочинку і оздоровлення проводились протягом вересня-грудня 2019 року.

Протягом вересня-грудня 2019 року проведено 125 заходів державного нагляду (контролю) по яких вручено Акти перевірок. На 171 об’єкт складено Акти стосовно неможливості здійснення заходу державного нагляду (контролю) (далі – Акт) 4 із яких у зв’язку з недопущенням посадових осіб Головного управління до здійснення державного нагляду (контролю).

За порушення вимог техногенної та пожежної безпеки до адміністративної відповідальності притягнуто 125 посадових осіб. Відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України Головним управлінням подано 19 позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду для вжиття заходів реагування у вигляді повного зупинення діяльності об’єктів до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту.

Під час перевірок у місцях відпочинку людей, передусім у готелях та закладах відпочинку і оздоровлення виявлено 1908 порушень техногенної та пожежної безпеки: на 30 об’єктах не замінено електрообладнання; на 77 об’єктах шляхи евакуації не відповідають вимогам; 26 об’єктів не забезпечено первинними засобами пожежогасіння; 40 об’єктів не обладнано системою протипожежного захисту; на 21 об’єкті в несправному стані системи протипожежного захисту; на 27 об’єктах не обслуговуються СПЗ; 9 об’єктів не обладнано зовнішнім протипожежним водопостачанням; на 17 об’єктах не відремонтовано зовнішнє водопостачання; 3 об’єкти не обладнано внутрішнім протипожежним водопостачанням; на 19 об’єктах не відремонтовано внутрішнє водопостачання.

Проблемні питання протипожежного захисту у місцях відпочинку людей, передусім у готелях та закладах відпочинку і оздоровлення висвітлюються у засобах масової інформації: проведено 125 протипожежних інструктажів; розповсюджено серед населення 836 примірник друкованої продукції; 120 матеріалів опубліковано в інтернет порталах, підготовлено 26 інформацій до органів влади.

    Твіт