Розвіюємо міфи, щоб не гасити пожежі

clock
29.05.2024 11:21

Те, що людина майже протягом усього свого існування використовує вогонь, — це не міф. З давніх-давен вогонь допомагав людині розчищати територію для будівництва, полювання або вирішувати суперечки з сусідами. І на той час це теж провокувало пожежі, оскільки можливості контролювати полум'я не було. Але часи первісних людей давно минули, і сучасні технології дозволяють у повсякденному житті обходитися без відкритого вогню зовсім (хто ще не в курсі!?).

При цьому багато «традиційного» використання вогню, особливо в сільській місцевості, досі живі. І ці традиції оповиті міфами. Причини, через які люди, наприклад, підпалюють траву, часто впираються в те, що «навіщось це треба», «ми завжди так робили», «ми бачили, що так робили батьки та діди». Не маючи чіткої відповіді, дії починають пояснюватися уривчастими знаннями, припущеннями, суб'єктивними причинами. Так народжуються міфи…і пожежі в екосистемах.

Так, за останню добу на Київщині рятувальники ліквідували 19 випадків загоряння трави на площі більше 2.5 га та 1 випадок загоряння лісу.

І у фахівців Служби порятунку виникає доречне питання до громадян-паліїв: це той результат, якого ви прагнули досягти? – спровокувати пожежі в екосистемах?....спалити хату сусіду?, або ж місцевих тварин і їх домівки?...Заради чого коїти зло, яке являється ще й правопорушенням?!  

 

Схожі матеріали