Пожежі в екосистемах за добу. Свідомість нашої спільноти показує статистика.

clock
27.05.2024 10:38

 

Лісові пожежі «процвітають» у посушливих умовах, спричинених низькою вологістю та спекотним днем. Тож ідеальним сезоном для пожеж в екосистемах являється літо.

Важливість запобігання лісовим пожежам найкраще ілюструє статистика. Адже на жаль, саме з вини людини відбувається більшість катастроф, а тому нам необхідно використати всі можливі стратегії для запобігання лісовим пожежам.

Один із найефективніших заходів — не допустити їх виникнення. Для цього потрібна допомога рятувальників, ефективна система управління лісовим та сільським господарством, а також свідомість нашої спільноти.

Лише 7-8% лісових пожеж виникають внаслідок природних явищ на кшталт блискавки, а решта - з вини людини. Найбільш поширеними причинами лиха є спалювання сміття, використання промислового обладнання, а також розведення багать. Доповнюють список сигарети, що тліють, сірники і т. д. Крім того, внаслідок нашої активності тривалість пожежного сезону вже збільшилася більш ніж утричі.

За останню добу рятувальники Київщини 25 разів залучались на ліквідацію пожеж трави на загальній площі майже 10 Га та 10 разів - сміття. Наймасштабніший осередок займання зафіксовано Службою порятунку у с. Лука Білоцерківського району. Площа пожежі тут склала 2.5 Га.

 2 лісових пожежі було ліквідовано рятувальниками на території Вишгородського та Білоцерківського районів.

1 випадок загорання торфу – у Бориспільському районі силами місцевого підрозділу. 

 

Схожі матеріали