Повсякденна робота
19 квітня в Навчальному пункті Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Київській області викладацьким складом проводилось виробниче навчання зі здобувачами освіти на сучасному мобільному тренажерному комплексі контейнерного типу.
Цей захід направлено для відпрацювання навчального плану та вдосконалення вмінь та навичок майбутніми вогнеборцями в проведенні розвідки пожежі, а також рятуванні людей та евакуації майна.
25 травня на базі філії «Вищебудичанського лісового господарства» ДП «Ліси України» викладацьким складом Навчального пункту АРЗ СП ГУ ДСНС України у Київській області було проведено лекційне та практичне навчання членів Добровільної пожежної дружини та водіїв пожежних автомобілів із застосуванням наявної техніки та пожежного обладнання.
В Навчальному пункті Аварійно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Київській області викладацьким складом проводилось виробниче навчання здобувачів освіти, які були направлені Київським обласним центром зайнятості для проходження професійно-технічним навчання за напрямом «Пожежний-рятувальник».
Відповідно навчального плану були відпрацьовані вміння та навички з вправ: «Встановлення пожежно-рятувального автомобіля на пожежний гідрант» та «Оперативне розгортання відділення з подачею стволів А та Б, з прокладанням магістральної лінії на 2 рукава».
З 29 травня в Навчальному пункті Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Київській області проходило навчання групи з підвищення кваліфікації за професією «Радіотелефоніст». Які 6 червня успішно підтвердили Державну кваліфікаційну атестацію й отримали свідоцтва Державного зразка.
26 червня в Навчальному пункті Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Київській області було проведено виробниче навчання групи за професією «Машиніст авто підіймача (автодрабини) пожежного пересувного», напрям - Перепідготовка.
Під керівництвом викладацького складу були відпрацьовані наступні вправи:
- встановлення та зняття АД - 30 та АД- 50 на опори;
- розкладання комплекту колін;
- відпрацювання нештатних ситуацій (пов’язаних з несправністю АД та шляхи їх вирішення).
- розглянуто небезпечні кути нахилу АД та максимальні навантаження на коліна АД.
В навчальному пункті Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Київській області продовжується професійна підготовка групи «Машиніст авто підіймача (автодрабини) пожежного пересувного».
Так, 28 червня викладацьким складом під час практичних занять було відпрацьовано наступні вправи:
- встановлення та зняття АД - 30 та АД- 50 на опори;
- маніпуляції зі стрілою АД-50;
- розкладання комплекту колін;
- відпрацювання нештатних ситуацій (пов’язаних з несправністю АД та шляхи їх вирішення).
- розглянуто небезпечні кути нахилу АД та максимальні навантаження на коліна АД.
Викладацьким складом Навчального пункту Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Київській області було проведено навчання з керівниками підприємств м. Славутич за програмою «Пожежна безпека» щодо виконання заходів з пожежної безпеки та виконання посадовими особами правил пожежної безпеки. По закінченню навчання всі отримали посвідчення встановленого зразка.
Також було розглянуто питання відповідно Наказу МВС України №183 від 13.03.2023 року «Про затвердження Порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації основних працівників пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої пожежної охорони» та Наказу МВС України №184 від 13.03.2023 року « Про затвердження Порядку підготовки, перепідготовки членів пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної пожежної охорони».
15 серпня відповідно вимог протоколу відеоселекторної наради щодо формування та комплектування Зведених загонів ДСНС з наземного гасіння масштабних лісових пожеж за межами України. Навчальним пунктом Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Київській області було активізовано проведення тренінгу відповідно складеного графіку щодо порядку використання систем пожежогасіння типу «Кобра» зі здобувачами освіти групи за професією «Пожежний-рятувальник».
Також в практичному відпрацюванні тренінгу прийняли участь викладацький склад та майстри виробничого навчання Навчального пункту.
23 серпня за сприянням у підготовці кадрів сектору безпеки Національної академії внутрішніх справ та з метою посилення практичної складової освітнього процесу, надання якісних освітніх послуг з урахуванням сучасних тенденцій правоохоронної сфери, поширенням новітніх технологій, що використовуються підрозділами служби надзвичайних ситуацій, викладацьким складом Навчального пункту Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Київській області було проведено навчальне заняття за темою "Використання засобів індивідуального захисту" на базі навчально-наукового інституту Національної Академії внутрішніх справ.
З курсантами академії були відпрацьовані теоретичні та практичні заняття, щодо використання засобів індивідуального захисту.
Навчальним пунктом Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Київській області продовжується проведення тренінгу відповідно складеного графіку щодо порядку використання систем пожежогасіння типу «Кобра».
Так, 31 серпня до навчання було залучено групи за професіями «Пожежний-рятувальник» та «Машиністи насосних установок пожежно-рятувального транспортного засобу».
13 вересня викладацьким складом навчального пункту АРЗ СП продовжено заняття з практичними відпрацюваннями щодо порядку використання систем пожежогасіння типу «Кобра» зі здобувачами освіти групи за професією «Машиніст автопідіймача (автодрабини) пожежного пересувного», відповідно вимог складеного графіку.
13 вересня викладачами навчального пункту АРЗ СП, було проведено виробниче навчання зі здобувачами освіти групи за професією «Машиніст автопідіймача (автодрабини) пожежного пересувного» за темою: «Рятування людей з використанням автопідіймача (автодрабини)» та відпрацьовані вправи вдосконалення практичних навичок машиніста щодо врегулювання порядку підйому та спуску особового складу по комплекту колін автодрабини, а також навичок машиніста під час проведення рятувальних робіт з використанням люльки автопідіймача.
27 вересня викладацьким складом навчального пункту аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Київській області, відповідно навчальної програми з виробничого навчання та виробничої практики, з групою яка була направлена Київським обласним центром зайнятості для проходження професійно-технічним навчання за напрямом «Пожежний-рятувальник», відпрацьовані заняття за темою «Використання спеціальної техніки та обладнання за призначенням», «Використання за призначенням із дотриманням вимог правил безпеки праці пожежно-рятувальних пристроїв, пожежного устаткування, переносного пожежного та аварійно-рятувального інструменту».
23 листопада викладацьким складом навчального пункту АРЗ СП проведено заняття з практичними відпрацюваннями щодо порядку використання систем пожежогасіння типу «Кобра» зі здобувачами освіти груп за професією «Машиніст насосних установок пожежно-рятувального транспортного засобу» та «Пожежний – рятувальник», відповідно вимог складеного графіку.
7 грудня викладацьким складом навчального пункту АРЗ СП продовжено проведення занять з практичними відпрацюваннями щодо порядку використання систем пожежогасіння типу «Кобра» зі здобувачами освіти груп за професією «Машиніст насосних установок пожежно-рятувального транспортного засобу» та «Пожежний – рятувальник», відповідно вимог складеного графіку.