Контраст
Шрифт

Музей цивільного захисту "Зірка полин" м. Чорнобиль

Музей цивільного захисту "Зірка полин"

Про музей Новини Експозиції Контакти Віртуальний 3D-тур по музею "Зірка полин" м.Чорнобиль

 

Про музей

Музей є частиною Меморіального комплексу «Зірка полин».Заклад відображає спогади про катастрофу в символічних композиціях, героїчних сторінках ліквідації аварії на ЧАЕС, висвітлює наслідки відчуження територій та життя «в зоні» після багатьох років аварії…

Музей є багатофункціональною історико-культурною установою, що об’єднує наукову, культурно-просвітницьку діяльність з діяльністю сучасного музею з архівування збереження і оприлюднення історії ядерної катастрофи на ЧАЕС.

Ініціатор проекту Головне Управління ДСНС України у Київській області. Автор проекту і керівник творчої групи: народний художник України Гайдамака Анатолій Васильович. Надання  матеріалів: Голова Ради ветеранів ГУДСНС України у Київській області Бондаренко А.І. Роботи з облаштування музею були виконані  особовим складом 11 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області (м. Чорнобиль).

Музей знаходиться в будівлі  колишнього кінотеатру 1964 року побудови в центрі м. Чорнобиль.

1.jpg   2.jpg   3.jpg 

В музеї оформлено 5 експозиційних залів:

Основними темами музейної експозиції 1 залу є  атомна енергетика світу,  тут показані країни світу, які мають атомні електростанції, найбільші АЕС світу та Європи; історію будівництва Чорнобильської АЕС. Також у цій залі висвітлюється  історія розвитку  пожежної справи Поліського краю.

2 зал знайомить відвідувачів з роботою пожежної охорони Чорнобильського району в доаварійний  період. Також розкрито хронологію подій 26 квітня 1986 року та перших днів після аварії. Домінантою залу є унікальний експонат – перепустка Володимира Правіка, яка була при ньому тієї жахливої ночі. Документ розміщено у спеціальному захисному кубі, оскільки  він і сьогодні радіаційно небезпечний для оточення.

3 зал знайомить екскурсанта з експозицією що стосується теми часів ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Це оригінали документів та фотокартки з перших днів після аварійного періоду і по теперішній час. Також за допомогою світлин проведено паралель між Чорнобилем і Фукусімою.

4 зал – Міжнародне визнання героїзму ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Здебільшого зала оформлена нагородами, грамотами кубками міжнародних змагань  з пожежно - прикладного спорту.

5 центральний зал. У цій залі переплелися лаконізм глибокого підтексту та умовність абстрактного мислення. Тут відвідувач має можливість у замкнутому метафоричному просторі переосмислити все почуте і побачене  і зробити свої власні висновки.

 

Означену тематику в музеї розкрито :

  • Світлинами та документами, документальними фільмами, особистими речами безпосередніх учасників подій, листівками, газетами періоду ліквідації наслідків аварії та доаварійного періоду;
  • Зразками пожежного спорядження, пристроями для вимірювання радіаційного забруднення, манекенами вбраними у спецодяг зразка 1986 року використання…
  • Картами і схемами…
Вакансії